POLECAMY !

 

Policjanci zatrzymali złodzieja drewna

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cieszanowie zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Cieszanów, który nielegalnie wyciął i ukradł drewno z lasu Leśnictwa Narol. Mężczyzna przyznał się do winy, a drewno zostało zabezpieczone w depozycie przez leśniczego.
 

W zeszłą sobotę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ciesznowie patrolowali kompleks leśny Nowego i Starego Lublińca. W pewnej chwili policjanci zauważyli ciągnik rolniczy z podpiętą przyczepą, która była załadowana drewnem. Podjęli decyzję o skontrolowaniu legalności

przewożonego ładunku. Okazało się, że kierujący ciągnikiem, 54-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, nie posiada aktualnej asygnaty na przewożone drewno i nie jest w stanie udowodnić policjantom legalności jego pozyskania.

Chwilę później mężczyzna przyznał się do winy i wskazał funkcjonariuszom miejsce jego wyrębu. Prowadzone oględziny wykazały, że jest to drewno jesionowe i sosnowe o rozmiarze przeszło jednego metra sześciennego, które zostało wycięte z Leśnictwa Narol.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl